Actas skalbiant? Pabandykite

Ar žinojote, kad skalbimo mašinų remontas galbūt jūsų rūbams bus reikalingas rečiau, jeigu tinkamu metu ir tinkamoje vietoje panaudosite actą? Tačiau actas ne tik padės atsikratyti kalkių, suminkštinti vandenį, bet ir padės kitais aspektais skalbiant.

Kova su dėmėmis

Meistras VilniujeSkalbiant ir įpylus šiek tiek acto su skalbimo milteliais arba vietoje skalavimo skysčio, jūs suminkštinsite vandenį. Tai labai sveika pačiai skalbimo mašinai, nes, kaip minėjome, tuomet ant skalbimo įrenginių nesirinks kalkės ir bus gera prevencija prieš sugedimus. Tačiau taip pat tai ir taikli kova su dėmėmis, kurių esmė ir yra skalbimo prigimtyje. Jeigu skalbiate kietame vandenyje, tuomet renkasi kalkės, o kietame vandenyje sunkiai išsiplauna sudėtingos dėmės. Tad įdėdami acto jūs laimėsite ir minkštesnį vandenį ir dėmių išėmimą. Taip pat, jeigu skalbiate su tokiu muilu ar skalbimo milteliais, kurie dažnai palieka bjaurias muilo dėmes, su actu šios problemos išvengsite. Jis yra rūgštinė terpė, o muilas šarminė, tad šios medžiagos tarpusavy reaguoja ir leidžia geriau viską išplauti.

Tiesioginis dėmių valymas

Dar vienas geras dėmių šalinimo būdas yra tiesiog naudojant tiesiogiai actą ant dėmės, bet jau ne skalbiant su skalbimo mašina. Pavyzdžiui, geltonos prakaito dėmės gali būti lengvai pašalinamos, naudojant tiesiogiai actą. Taip pat ir riebalų dėmės, kai kurių maisto likučių. Visa tai gali būti produktyviai išvaloma ir sutvarkoma naudojant actą tinkamu būdu. Actas gali padėti pašalinti dėmes ir iš drabužių ar gobelenų, kurių negalite skalbti su skalbimo mašina. Pavyzdžiui, iš paltų striukių. Taip pat iš baldų gobeleno, iš kilimų. Kartais tokias dėmes mes tiesiog ignoruojame, nes manome, kad tai nesvarbu arba neišvaloma, tačiau pabandykite actą ir pamatysite, kad viskas geriau negu atrodo.

Taip pat actas gali būti ir naudojamas kaip naminių skalbimo miltelių gamybai. Ar prisimenate vaikystės triuką, kai į actą įpildavote sodos ir viskas taip suputodavo? Galite pasigaminti tokio tirpalo ir juo namie skalbti. Tik tada jo nepilkite į skalbimo mašiną, nes pastaroji iri turi tam tikrą limitą, kiek joje gali kažkas putoti. Per didelis putojimas tikrai nebus į naudą. Taigi, pasistenkite viską sutvarkyti taip, kad geriau šis naminis tirpalas būtų skalbimui rankomis. Aiškus, skalbiant rankomis reikėtų dėvėti reikiamas gumines pirštines. Nors acto ir sodos mišinys yra natūralus, bet tai vis tiek gana agresyvios priemonės ir jos tikrai nepadės jūsų rankų odai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *