Apie ką nebūdavo pagalvojama žaidime Simsai

Ar kada nors pagalvojote, kad jūsų, suaugusiųjų gyvenimas, vaikams yra atkuriamas per žaidimus? Štai, tarkime, žaidimas „Sims“. Ten vaikai stato netikrus namus, bet šilumos siurbliai, tikros ventiliavimo sistemos, realiais matavimais pagrįstos statybos – tokių dalykų ten tikrai nėra. Juos galima tik įsivaizduoti, nors ir tai būtų juokinga. Tačiau imkime ir pajuokaukime, juk galima. Palyginkime, kuo iš tiesų skiriasi statybos realiame gyvenime, ir kuo jos panašios į statybas žaidime.

Kaina adekvati produktui

Kondicionieriai kartšai vasaraiAš pati augau su šiuo žaidimu, ir labai gerai ne kartą įstrigo tas jausmas, kai turi mažai žaislinių pinigų ir su jais gali įpirkti tik kažkokios vienos rūšies galbūt statybines medžiagas. Tarkime, norėtum turėti tikrai gražų koridorių, tačiau neįperki dailaus parketo. Todėl renkiesi kokias nors negražias paprastas grindis. O gal tau patiktų, jeigu sienos būtų mėlynai išdažytos. Tačiau tavo pasirinkti dažai tau neįperkami – vėlgi renkiesi kažkokią alternatyvą. Taigi, tokie žaidimai yra nepaprastai panašūs į mūsų realybę. Kai mes tikrai turime rinktis kažką tokio, kas yra pigiau, tačiau kas nėra labai malonu. Taigi, tai yra esminis žaidimo ir gyvenimo panašumas. Kartais tėvai pyksta ant vaikų, kad šie neva per daug laiko tiesiog žaidžia su kompiuteriu, kad jie neva turėtų eiti į lauką pabėgioti ar pasimušti su kiemo vaikais, ir tai tarsi bus savaime naudingesnis laikas. Tačiau iš tiesų ne vienas protingas vaikas pasakytų ir paaiškintų, kad nėra prasmės taip daryti. Juk tikrai produktai gali būti perkami už darbo metu įgytus pinigus, tai pasirengimas tikram gyvenimui, kaip tik šie principai yra išmokomi kompiuteriniame žaidime. Tai kas čia blogo sėdėti prie kompiuterio ir kažkaip lavinti savo protą?

Sudėtingos konstrukcijos

O dabar prieikime prie to, dėl ko žaidimas ir gyvenimas nėra labai panašūs. Simsų žaidime nėra iš tiesų tokių sudėtingų dalykų, kokie būna tikrame gyvenime. Ten ir darbą gali susirasti tiesiog paskambinęs darbdaviui, ir labai greitai, ir statybos vyksta be jokių kadastrinių matavimų, architekto patvirtinto projekto ir nuobodžiai namą statančių statybininkų. Realybėje turėtų būti kruopščiai apmąstoma, kur bus dedama, pavyzdžiui, šilumos siurbliai, kaip turės konstrukcija atlaikyti svorį, kaip padaryti, kad nepraleistų drėgmės… Ir daugybė kitų dalykų taip pat būtų labai svarbūs, todėl reikėtų realybėje samdyti gerai savo darbą išmanančius specialistus, ko nedarome žaidime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *