Automobilių stiklų plovėjos darbas

Nors Lietuvoje automobilių stiklai dažniausiai nėra taip aktyviai plaunami gatvėse, tačiau užsienyje jų valymas dažnai tampa geru uždarbiu pradedantiesiems darbuotojams, emigrantams. Stiklų plovėjos darbas Aušrai buvo darbo pradžia saulėtoje Italijoje.

Dirbo pagal sutartį

StiklaiAušra pasakoja, kad jai šį darbą iškart pasiūlė įdarbinimo agentūra, į kurią mergina nuvyko, vos tik atvažiavusi į Italiją.„Nebuvo taip, kad aš iškart būčiau pradėjusi dirbti. Kaip ir nebuvo taip, kad būčiau visiškai į nežinią važiavusi. Aš galėjau rinktis – arba važiuoti pas gimines vasarą padirbti Italijoje, arba tą patį daryti Lietuvoje, iki sekančių studijų metų. Tačiau visi žinome, kokie atlyginimai Lietuvoje, ir kaip tenka dėl jų kovoti. Todėl ir išvažiavau ten. O automobilių stiklai ir jų plovimas yra, pasirodo, dažnas pirmas žingsnelis ten atvykusiems. Gal kai patys vairuojate automobilį ir ant sankryžų kažkas ima siūlyti nuplauti stiklus, galvojate, kad tai benamių ir elgetų duona. Tačiau iš tiesų šias paslaugas siūlyti gali ir tie patys žmonės, tos pačios įmonės, kurios nuolat verčiasi būtent automobilių plovimu. Tai gali būti tiesiog automobilių plovyklos. Taigi, aš vienoje jų įsidarbinau. Mano darbas būdavo nemokamai plauti tuos stiklus ir taip pat duoti kuponus su nuolaida į mūsų plovyklą. Galėdavo man duoti arbatpinigių vairuotojai, priklausė nuo jų. Nors dauguma jų pasijusdavo kalti ir visada duodavo kokį eurą. Tačiau šiaip aš gaudavau stabilų atlyginimą, mokamą iš kompanijos“, – pasakoja Aušra.

Svarbiausia ryžtas ir tvirta dalia

Kaip ji sako, svarbiausia tokiame darbe turėti ryžto. „Darbas reikalauja drąsos. Jeigu tu esi ta mergina, kuri nedrįsta niekur užkalbinti žmogaus, kuri intervertė, linkusi slėptis kamputyje, tuomet nieko gero iš to nebus. Turi stengtis visada pati pirma susirasti sau užsakymą. Būti ta, kuri iškart sutvarko viską, vairuotojams dar nespėjus susiorientuoti. Šypsotis. Jeigu būčiau viena buvusi, gal būtų nedrąsu, bet toje vietoje mūsų dirbdavo kelios, ir būdavome pasiskirstę kelio ruožus. Raudonas šviesoforas mums reikšdavo žalią – iškart pradėdavome šokinėti ant mašinų ir plauti langus. Taigi, fiziškai tai nėra labai sunku, tačiau reikia tam tikros psichologinės ištvermės, turi nebijoti daryti to, ką darai. Jeigu bijai, tai kažin ar tau gerai seksis. Turi visą laiką būti kaip darbe ir stengtis išlikti komunikabilia“, – sako Aušra, pirmame darbe išdirbusi visą vasarą, o vėliau paaukštinta į kitas pareigas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *