Keletas buhalterinių klausimų, dirbantiems pagal IVP

BuhalteriaiPopuliarėjantis laisvai samdomų darbuotojų pasirinkimas, jų teikiamų paslaugų spektras, laisvo grafiko galimybės suvilioja vis daugiau žmonių būtent tokiems karjeros pokyčiams. Tačiau dirbdami pagal individualią veiklą miesto žmonės privalo būti ne tik laisvai samdomi dizaineriai, redaktoriai ar architektai, bet dar ir buhalteriai Vilniuje patys sau. Juk dirbant pagal IVP visus mokesčius tenka mokėti tvarkingai, taip pat ir atlikti įvairius deklaravimo ėjimus. Kokie klausimai iš buhalterinės pusės dažniausiai domina tuos, kurie nori dirbti pagal individualią veiklą?

Kokias soc. garantijas turi dirbantieji savarankiškai?

Kaip atsakytų buhalteriai Vilniuje, laisvai samdomi darbuotojai, dirbantys pagal IVP, šiuo metu iš tikrųjų turi kaip niekada puikias darbo ir socialinių garantijų sąlygas. Kadangi šiuo metu jie gali dirbdami tapti tuo, kuo nori, jie gali dirbti ir būti tais, kas jie yra, ir kartu turėti visus reikalingus draudimus. Tai socialinis draudimas, garantuojantis stažą ir pensiją, tai pat draudimas sveikatai, kad būtų galima naudotis daktarų paslaugomis nemokamai, taip pat ir būti draustam dėl ligos pašalpos.

Kokius mokesčius reikia mokėti?

Priklausomai nuo to, kokia veikla vertiesi, reikia mokėti 5 arba 15 procentų GPM mokestį. Laisvųjų profesijų atstovai jį moka didesnį. Taip pat reikia mokėti VSD ir PSD mokesčius. Šiuos mokesčius reikia sumokėti vieną kartą metuose. Tačiau, jeigu nemoki mokesčių kas mėnesį. Kadangi dabar yra pasikeitusi tvarka ir atsiradusi galimybė gauti biuletenį, kai kuriems žmonėms gali tekti mokėti kas mėnesį, o ne kartą į metus. Taip pat reikia mokėti PSD kas mėnesį tiems, kas nėra draustas kitomis lėšomis (pvz., draudžia darbdaviai esant darbo sutarčiai, taip pat valstybė savo lėšomis).

Ar įmanoma juodoji buhalterija?

Techniškai, tai įmanoma, jeigu už paslaugas imami pinigai grynais, už jas moka fizinis, o ne juridinis asmuo, ir jūs žinote, kad jis nepaskųs niekam, ir nedeklaruos šio mokėjimo. Tuomet paimate pinigus, kvitą sudeginate, ir niekas nieko nežino.

Kas yra „laisvoji profesija“?

Laikoma, kad tie, kurie verčiasi intelektualine veikla ir ją pardavinėja, yra laisvųjų profesijų atstovai.

Įrašo “Keletas buhalterinių klausimų, dirbantiems pagal IVP” komenatarų: 1

  1. Labai naudinga informacija žmonėms, naujai susidūrusiems su mokesčių sistema. Jei susiduriate su kliūtimis registruojant veiklą, nebijokite prašyti profesionalų pagalbos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *