Knygos leidyba: kodėl jums reikia maketuotojo

Kartais gali atrodyti, kad knygai nėra reikalingas maketuotojas, nes tai esą toks paprastas darbas, kad padarysite jį ir patys. Deja, tai gali būti daugiau negu ne tiesa. Tai gali būti lemtinga klaida, kuri visiškai jums sugadins turimą darbą. Maketuotojas, reikalingas paruošti maketui – būtinybė. Kodėl?

Reikia atitikti spaustuvės reikalavimus

Maketuotojų paslaugosTik maketuotojas ar knygos dizaineris tiksliai supranta tam tikrą reikalavimų sistemą, kuri yra taikoma maketui spaudai. Žinokite, tai ne tas pats, kaip tinkamai išstumdyti tekstą, kad gražiai atrodytų Feisbuko viršelyje ir nieko neužstotų. Prie skaitmeninių vaizdų visi esame pripratę, tačiau tam, kad tie vaidzai gražiai atrodytų ne skaitmeniniu, o realiu būdu, kad spaudoje tai gerai žiūrėtųsi – jums reikia puikaus maketuotojo. Taigi, spaustuvės reikalavimai yra tai, kas žinoma tiems, kas kalba sava spaustuvės kalba. Jūs tą darote, jūs tą galite daryti, jausti aistrą knygoms, spaudai, mokytis naujų dalykų, vaikščioti į knygos dizaino konferencijas ir pan. Taigi, dizaineris ar maketuotojas, dar kitaip – knygos dailininkas – jums leis sukurti iš tiesų nuostabią knygą.

Suprasti, kiek atitraukti nuo krašto

Kitas be galo svarbus dalykas – tai supratimas, kiek reikia iš tiesų atitraukti nuo krašto tam tikrus grafinius ir tekstinius elementus, kad maketas būtų paruoštas tinkamai. Juk reikia tam tikras vietas palikti laisvas, o kitur gali būti ir dažai, nebijant, kad nuslydus popieriui, spauda susigadins.

Suprasti spalvų sistemą

CMYK, RBG? Kokia spaudos spalvų sistema turėtų tikti jums? Apie tai reikėtų pagalvoti ir tuos dalykus, kurie iš tikrųjų jums netinka, panaikinti. Visa tai gali būti puiki spalvų sistema, tačiau tik jūsų maketuotojas supras, kokia ja reikia naudotis, kad maketas spaudai kompiuteryje ir atspausdinti puslapiai atrodytų taip pat.

Sukurti tinkamą viršelį

Galiausiai, nors ir sakoma, kad reikia nespręsti apie knygą pagal jos viršelį, visgi vertėtų tą daryti dažniau negu jums atrodo. Ir iš tikrųjų – tinkamo viršelio pasirinkimas yra daugiau negu jūs manote. Ir būtent pagal viršelį, ne pagal kažką kitą, žmonės tikrai spręs apie jūsų knygą.

Maketuoti nepažeidžiant kompozicijos dėsnių

Galiausiai paties maketo kūrimas visgi yra komponavimas. Kad komponavimas būtų tikslus ir teisingas, mes galime pasakyti, kad reikėtų nepažeisti kompozicijos dėsnių. Jie turi būti teisingi, protingi ir laikantis visuotinių principų. Tai paprastas, nusistovėjęs ir visada teisingas taisyklių rinkinys, kuris leis sukurti gerą vaizdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *