Kokį televizoriaus tipą pasirinkti?

TelevizoriaiŠiuolaikiniai televizoriai yra skirstomi į tris pagrindinius tipus: tai – LCD, LED ir PDP televizoriai. Jei apie šiuos įrenginius neturima pakankamai daug žinių, nieko nuostabaus, kad dažnai kyla klausimas, kurį šių televizorių tipų vertėtų pasirinkti. Taigi, kuo pasižymi kiekvienas šių televizorių tipų, ir kuris pasirinkimas galėtų būti pačiu geriausiu savo versiją pristato – 220.lv

LCD televizoriai

Šiuos televizorius turintys asmenys paprastai teigia, kad jie labiausiai tinka šviesiam kambariui, pavyzdžiui, svetainei. Šių televizorių ekranai yra matiniai, atspindintys visai nedaug šviesos, todėl net ir labai apšviestose patalpose bus matomas tikrai kokybiškas vaizdas. Jei planuojate įsigyti gana nedidelį televizorių, LCD televizorius gali būti iš tiesų puikiu pasirinkimu. Idealu, jei ieškote maždaug dvidešimt dviejų colių televizoriaus – toks pasirinkimas bus iš tiesų palankus. LCD televizoriai puikiai tinka ne tik tada, kai yra žiūrimi filmai ar televizijos laidos, bet ir tada, jei norite peržiūrėti nuotraukas. Deja, kai kurių tipų televizoriai palieka „išdegusį“ vaizdą, jei vaizdas ekrane ilgą laiką nesikeičia, tačiau taip tikrai nenutiks, jei nuspręsite rinktis šio tipo įrenginį.

LED televizoriai

Pagrindinis LED ir LCD televizorių skirtumas yra tai, kad skiriasi šių įrenginių galinis apšvietimas. LED įrenginiai naudoja LED lemputes, o LCD televizoriai naudoja fluorescencines (CCFL) lempas. LED televizoriai gali turėti visišką arba tik dalinį (išdėstytą kraštuose) galinį apšvietimą. Jei apšvietimas yra tik dalinis, tokiu atveju televizoriaus korpusas gali būti dar plonesnis, o vaizdo kontrastas yra geresnis, jei lygintumėme su LCD televizorių apšvietimu.

PDP televizoriai

PDP televizoriai (kitaip dar vadinami plazminiais) išsiskiria geresniu vaizdo kontrastu. Nesvarbu, ar patalpos, kuriose yra televizorius, yra gana šviesios, ar tamsios, bet kuriuo atveju ekrano vaizdas bus pakankamai ryškus. Svarbu paminėti ir tai, kad plazminiai televizoriai pasižymi reakcijos greitumu, kas yra itin svarbu tada, jei ekrane stebimi greitai judantys objektai (pavyzdžiui, sporto varžybos). Plazminis ekranas pasiteisina ir tada, jei į televizorių tenka žiūrėti gana nepatogiu kampu. Net ir žvelgiant į ekraną „aštriu“ kampu, vaizdas bus pakankamai ryškus, taigi, žiūrėti televizorių bus vienas malonumas. Plazminio ekrano televizoriai gali būti gana dideli, tad tuomet, jei ieškoma gana didelės įstrižainės televizoriaus, toks pasirinkimas tikrai pasiteisins. Vis dėlto, tenka paminėti ir svarbų šių ekranų trūkumą – tai „išdegantys taškai“ – jei ilgą laiką rodomas nejudantis vaizdas, jis gali tarsi įsispausti ekrane ir kurį laiką išlikti.

Rinkdamiesi tinkamiausią televizorių visada gerai pagalvokite, kuri galimybė jums galėtų geriausiai pasiteisinti. Įvertinkite ne vien tik tai, koks yra ekrano tipas, bet ir kitus jums svarbius kriterijus. Televizorių gausa jums tikrai leis atrasti geriausius pasirinkimus, tad kas kartą bus galima nuspręsti, kokį televizorių vertėtų pasirinkti, kad jis puikiai pateisintų poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *