Kokia elektros energija yra pigiausia?

Elektra gyventojamsNuo to laiko, kai Lietuvoje iš elektros monopolijos buvo pereita prie laisvo vartotojų pasirinkimo iš kur pirkti elektrą savo namams, dažnas elektros energijos tiekėjas pradėjo varžytis ir pristatinėti savo privalumus potencialiems klientams. Kadangi mūsų šalyje dauguma elektros energijos yra išgaunama vienu ir tuo pačiu būdu, kainos prasme pasivaržyti yra tikrai sunku, o kartais gal ir neįmanoma. Tiesa, yra ir ne vienas elektros energijos tiekėjas, kuris gali pasiūlyti prisijungti prie saulės pagalba generuojamos elektros tinklo. Tik šiuo atveju reikėtų sumokėti didesnį „pradinį įnašą“, kadangi prisijungiant prie tokio tinklo jūs turėtumėte tiesiog išsipirkti savo nuosavą saulės panelę, kuri būtų sumontuota didelėje saulės jėgainėje. Iš ten ir gautumėte elektrą savo namams, o perteklių parduotumėte kitiems vartotojams. Be to, valstybė skatindama pereiti prie šio aplinkai draugiško elektros energijos išgavimo būdo įsipareigoja iš jūsų nupirkti elektros energiją, kurios nesunaudosite. Šiuo metu rinkoje vis labiau populiarėja alternatyvūs elektros energijos išgavimo būdai, kurie labiau tausoja aplinką, o tuo pačiu ir įtakoja elektros kaina.

Dar visai neseniai anglis buvo pats pigiausias elektros šaltinis visame pasaulyje. Dabar saulės energija ir vėjo jėgainės yra tai, į ką atsigręžia dažnas elektros energijos tiekėjas. Pigi ir atsinaujinanti energija yra mūsų ateitis – prognozuojama, jog 2050-aisiais bene pusė visame pasaulyje sunaudojamos elektros energijos bus pagaminama būtent naudojantis šiomis technologijomis. Maža to, plečiasi ir elektros naudojimo kryptis bei poreikis – jei dar prieš 10 metų elektra varomi automobiliai buvo tikra retenybė, sunkiai pritaikoma realiomis gyvenimo sąlygomis, tai dabar keliuose galime išvysti daug tokių mašinų. Galima drąsiai teigti, jog tokia tendencija tęsis ir toliau, kol galiausiai elektriniai automobiliai iš rinkos visiškai išstums transporto priemones su vidaus degimo varikliais, kurie nėra tokie draugiški aplinkai ir naudoja neatsinaujinantį energijos šaltinį – naftą.

Žinoma, nors visi labai dažnai šneka apie poveikį gamtai ir kaip turėtume ją tausoti pasirinkdami ekologiškesnius sprendimus, beveik visada galutinis sprendimas atsiremia ne į ką kitą, kaip į pinigus. Jei leistų finansinės galimybės, tikriausiai visi savo namams elektrą tiektume iš saulės elektrinių, o ir vairuotume tik elektrinius automobilius. Tiesa yra tokia, jog pati elektra išgauta iš saulės ar vėjo yra kur kas pigesnė, nei ta, kuri gaunama deginant anglį ar išgaunant pavojingas reakcijas su radioaktyviais elementais, tačiau pradinė įranga reikalinga žalios energijos išgavimui kainuoja nepigiai.

Plačiau Elektrum.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *