Kokias paslaugas paprastai teikia veterinarijos klinikos?

Ne kiekviena vet klinika Vilniuje teikia visas veterinarijos paslaugas, tačiau yra tokių klinikų, kuriose galima gauti labai skirtingų paslaugų. Pavyzdžiui, tam tikrose iš jų galima atlikti labai sudėtingas procedūras, įsigyti receptinių vaistų. O kitose yra tik paprasta priežiūra. Štai paslaugos, kurių dažniausiai žmonės tikisi iš veterinarijos klinikų.

Pirminė naujagimio apžiūra

Taigi, pirmiausia vet klinikoje teikiamos paslaugos naujam gyvūnui prasideda vos jam gimus. Kai gimsta naujas šuniukas ar visa jų vada, atsakingi šeimininkai iškart gyvūnėlius veža pas veterinarą arba kviečiasi veterinarą į namus. Tik tuo tikslu, kad būtų patikrinta, ar viskas normalu, gerai. Aišku, daugybė žmonių mažylių neveda pas veterinarą dar gana ilgą laiką.

Skiepai

VET klinika VilniujeTaip pat vet klinika Vilniuje paprastai skiepija gyvūnus privalomaisiais skiepais. Tai būna laiba įvairūs skiepai ir jais galima užsiimti net ir paprastesnėms veterinarijos klinikoms. Visgi žmogus pats nusipirkti skiepų ir paskiepyti gyvūnų lyg ir negali, nes tą daryti turi medikas, be to, tiesiog nemokėtume suleisti vaistų gyvūnui (nors žmogui tą padaryti paprasčiau, nes žmogus yra nuspėjamas). Galiausiai, tie gyvūnai turi gauti tokius skiepus, kurių jiems reikia, o paprastas žmogus šių skiepų negali tiesiog pats nusipirkti.

Gyvūnų registracija

Taip pat reikalingas dalykas – tai gyvūnų registracija, jų čipavimas, gyvūno dokumentų sukūrimas. Šie dalykai taip pat yra reikalingi. Labiausiai – žmonėms, kurie nori registruoti gyvūną ir su juo keliauti kažkur į užsienį. Mat tam tikrais atvejais gyvūnų negalima vežtis ar skraidintis kartu, kai jie neturi savo registracijos dokumentų.

Sterilizacija ir kastracija

Tam, kad katės ar šunys neturėtų palikuonių, kalytės ir katytės yra sterilizuojamos, patinai kastruojami. Tai ne tik užkerta kelią naujos gyvybės pradėjimui, bet ir suteikia stabilų kontroliuojamą gyvūno charakterį. Mat dėl svyruojančių hormonų, esančių nekastruotų gyvūnų organizme, jie ima elgtis nepalankiai žmogui: darosi nervingi, kartais agresyvūs, nepaklusnūs, kreipiantys savo dėmesį tik į priešingą lytį, o ne šeimininko komandas, ir pan.

Pirminė pagalba, ligų gydymas, priežiūra

Aišku, veterinarijos klinikos visuomet yra tos vietos, į kurias kreipiamės, kuomet gyvūnui nutinka kažkas blogo. Pavyzdžiui, jis serga, jam nesveika, kažkas negerai. Tuomet ta pirminė pagalba ir priežiūra tikrai labai reikalinga. Įvairios chirurginės paslaugos yra teikiamos tik geresnėse, didesnėse vet klinikose, tikrai ne kiekvienoje. Veterinarijos farmacija taip pat pardavinėjama ne visur, o tik su leidimais. Gyvūnų reikmenų pardavimas yra laisviau reglamentuojamas, tačiau privatūs veterinarai paprastai tokia prekyba neužsiima, jeigu dirba po vieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *