Pirkti būstą, ar dar palaukti?

AmberCityJaunimas į sostinę ir kitus didmiesčius suguža studijuoti, vėliau ten pat ir lieka, nors iš pradžių savo planų lyg ir nežino. Tačiau štai AmberCity ir panašių įmonių vadovai galėtų pasakyti, kad atvykus gyventi į sostinę, būstą verta pirkti iškart, jeigu tik turite sąlygas paskolai gauti. Nemažai žmonių delsia, tokį sprendimą atidėlioja, ir tai nulemia jų prastesnius vėlesnius ekonominius rodiklius.

Nuoma kartais užtrunka ir iki 10 – 15 metų

Kaip nutinka, kad tik po 10 ar 15 metų žmonės atsitokėja, jog nuomojasi būstą jau tiek metų ir neperka? O jeigu dar susiskaičiuoja, kiek tai nuomai teko gyvenime išleisti… Paaiškėja tikrai ne patys maloniausi skaičiai, nes už tiek jau būtų pavykę būstą nusipirkti. Išties, nuoma kartais užtrunka ir labai. Dauguma jaunų žmonių atvyksta į Vilnių studijuoti. Tai laikas, kai dar išvis neaišku, kas toliau gyvenime laukia. Jie nežino, ar čia gyvens ir kaip ilgai tai truks. Tuomet baigę bakalaurą kartais ir toliau dvejoja, na, įstoja dar ir į magistrą. Jeigu visais laikais tėvai mokė neimti paskolų, tai ir būsto paskolos stengiasi neimti, nors taip aplink daro daug kas. Galiausiai moterys, sulaukusios 30 ar daugiau, supranta, kad visgi norėtų turėti vaikų. Tuomet kyla dilema: reikėtų jau apsistoti gyventi nuolatinėje vietoje. Tačiau kur? Kur galėtų būti ta nuostabi nuolatinė vieta? Ir čia galbūt paaiškėja, kad tik tuomet imama iš tiesų domėtis būsto kainomis rinkoje. Tenka susitaikyti su tuo, kad tokios kainos tikrai didelės ir labiau apsimoka iš karto imti paskolą, o ne viską palikti už nuomą, metų metus.

Pirkti brangu – bet taip atrodo tik tą momentą

Taigi, kas atgraso žmones nuo tos būsto paskolos ir verčia metų metus nuomotis? Tikriausiai ta pati pradžia, kai reikia tvarkytis visus dokumentus. Atrodo, kad tuomet didelę sumą pasiskolinti yra labai brangu. O dar ir būsto įnašui pradiniam susitaupyti reikia. Tačiau žmonės net nepasiskaičiuoja, kad kai už nuomą kas mėnesį moka galbūt po 400 eurų, už paskolą mokėtų tik 200… Taip ir liekama prie suskilusios geldos.

Su paskola geriau pirkti perspektyviausią būstą

Nusprendusiems pasiskolinti pinigų šioms išlaidoms, visgi geriau pirkti perspektyviausią būstą: naujos statybos name. Štai Pašilaičiuose AmberCity statybų projektuose mažiausi butai kainuoja vos po 40 tūkst. Eurų. Tokią sumą tikrai galima sutaupyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *