Plytelių valymas: klaidos

Pas kiekvieną namuose vienur ar kitur yra keramikinės plytelės. Dažniausiai jos dengia virtuvės arba vonios sienas, grindis, tačiau pasitaiko, kad apdengia ir kitus paviršius. Jeigu jau susitaupėte tokiai gražiai virtuvės ar vonios apdailai, tai tuomet vertėtų ir pasaugoti jas. Juk, kaip ir bet kokie kiti paviršiai, plytelės taip pat gali greitai būti nudėvėtos, jeigu nemokėsite jomis rūpintis.

Šlapias valymas be sauso

PlytelėsViena iš klaidų, dėl kurių plytelės gana greitai ima atrodyti nešvarios, praranda savo prekinę išvaizdą, tai šlapias jų valymas, nenaudojant sausos šluostės. Jeigu yra kažkokių dulkių, nešvarumų susikaupę, jums tai nepatinka ir jūs juos norite nuvalyti. Kaip tai padarius? Galvojate. O atsakymas labai paprastas – jums reikia naudoti pirmiausia sausą šluostę, jeigu plytelės yra ne erdvėje, kur visada viskas šlapia. Mat šlapias valymas iškart sukurtų purvą ir ten, kur buvo tik dulkės, staiga atsirastų tikra teplionė.

Valymas acetonu

Kaip ir kitos statybinės medžiagos, plytelės yra glazūruotos, lakuotos ar kaip nors kitaip apdirbtos. Ta esamoji jų apdaila leidžia plytelėms būti tokioms, kokias jas matome. Jeigu nuspręsime jas valyti kokiomis nors labai stipriomis cheminėmis medžiagomis, teks pasigailėti. Pavyzdžiui, valant acetonu arba vaitspiričiu galite pažeisti esamas glazūras, lakus, apdailos sluoksnius ar netgi pačius dažus. Tad turėtumėte būti atsargūs ir valyti plyteles tik tokiomis priemonėmis, kokios tikrai jų nesugadintų.

Brūžinimas aštriais daiktais

Žinoma, yra ir kitų būdų pakenkti plytelėms, net jeigu ir valote tik su paprastu šiltu vandeniu. Pavyzdžiui, jūs nuspręsite jas nušveisti su aštriąja kempinės puse arba kokiu nors vieliniu šepečiu. Tai tikrai gali priversti plyteles atrodyti labai blogai. Tad nedarykite to ir stenkitės išvengti tokių dalykų, kaip gramdymas, brūžinimas. Net ir dėl šveitimo miltelių reikėtų gerai pasvarstyti, ar jie nesubraižys jūsų gražaus paviršiaus. Juos naudoti geriausia yra tada, kai visiškai aišku, kad jie niekam nepakenks, nieko blogo nenutiks. Geriausia vis tiek tokiose aplinkose, kur net jeigu ir subraižysite kažką, niekas to net nepastebės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *