Populiariausi vienos dienos maršrutai baidarėmis

Kelionės baidarėmisNors už lango vis dar žiema ir šalta, nenumaldomai artėja pavasaris ir vasara, o ką tai reiškia? Tai reiškia, jog jau pakankamai greitai visi gamtos išsiilgę žmonės galės sėsti į baidares ir pasileisti žemyn gražiausiomis Lietuvos upėmis. Jei jus domina vienos dienos baidarių maršrutai, jų galima prigalvoti tikrai daug – Lietuvoje yra palyginti nemažai upių, kurios driekiasi daugybę kilometrų, todėl trasų savo kelionėms tikrai atrasite. Kaip bebūtų, jūs tikriausiai norėtumėte sužinoti kokie maršrutai yra patys populiariausi – juk jie tokie populiarūs ne be reikalo, tiesa? Pateikiame jums pačius populiariausius vienos dienos maršrutus baidarėmis. Taip pat, galite būti tikri, kad visai netoli iš bet kurio iš šių maršrutų pradžios bus ir baidarių nuoma. Tikrai nedaugelis gali pasidžiaugti savo nuosava baidare, todėl baidarių nuoma yra tikrai labai aktuali ir patogi paslauga.

Reikėtų pradėti nuo to, su kokia kompanija plauksite – su šeima, su draugais, ar su savo įmonės kolektyvu (kas taip pat yra labai populiari pramoga tarp Lietuvos kolektyvų). Nuo to skirsis ir upės bei trasos pasirinkimas.

Jei ketinate plaukti su šeima, būtinai pasidomėkite Ūla – tai upė esanti Dzūkijoje ir besidriekianti per didžiausias girias. Pati upė yra gana srauni ir šalta, kadangi į ją subėga labai daug įvairiausių požeminių vandens šaltinių, todėl išvirsti iš baidarės ten tikrai nesinorėtų. Iš kitos pusės, srauni upė neleis pervargti, kadangi irkluoti tiek daug nereiks. Jei vis dėlto bijote didelės srovės ir norėtumėte kažko ramiau – būtinai atkreipkite dėmesį į Žeimeną. Tai plati ir labai rami upė, kuri leis atsipalaiduoti ir pasimėgauti aplinkui esančiais vaizdais. O gražių vaizdų čia netrūksta, kadangi aplink apie upę vyrauja skardžiai ir pušynai. Dar viena upė Dzūkijoje puikiai tinkanti plaukimui su šeima – Merkys. Ji prateka ne tik pro miškus, tačiau ir pro senovinius kaimus bei gyvenvietes, todėl plaukiant Merkiu galima išlipti įvairiose vietose ir pasivaikščioti.

Jei ketinate plaukti su darbo kolektyvu ir startuosite iš Vilniaus, būtinai plaukite Nerimi iki pat Kernavės. Tai yra pakankamai nepopuliarus maršrutas, kuris nuvertintas nepelnytai, todėl galėsite mėgautis ramybe, kadangi upė priklausys tik jums. Kitas geras pasirinkimas – Šventoji. Gana vingiuoti ir rami upė leidžia pasimėgauti draugų ar bendradarbių kompanija. Na ir žinoma, kaip gi be Dubysos – bene gražiausia upė Lietuvoje, kurioje praplaukti kiekvienam reikėtų bent kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *