Skirtingų įmonių tipai

Įmonių kūrimasJeigu nusprendžiame pradėti savarankišką oficialią veiklą, pradžioje galvojame apie jos idėją, apie savo darbą, apie tai, koks jausmas būtų tai daryti ir pan. Tokie klausimai kaip įmonės steigimo kaina, pradini o kapitalo poreikis, įvairūs formalumai užplūsta antrame etape. Tada netgi susimąstome: juk ir įmonė įmonei nelygu. Gali būti vienokia, gali būti kitokia – gali būti visokia. O kokios įmonės jums reikėtų? Jūs to nežinote, tačiau svarstote, kas būtų geriausia. Pažvelkime, kokių įmonių būna.

Uždaroji akcinė bendrovė

Paprastai uždaroji akcinė bendrovė, kitaip vadinama UAB, laikoma didelė įmone. Čia gali būti labai didelis darbuotojų skaičius, taip pat yra ir įvairių daug nuostatų, kurios lemia tai, kad reikia daug dirbti, kol pavyks teisingai viską įsteigti. Aišku, geriausia tada samdyti profesionalus, kurie tiesiog padėtų greitai ir lengvai įsteigti pageidaujamą įmonę. Taip pat akcinė bendrovė gali būti steigiama ir savarankiškai, bet tada bus sudėtingiau. Didelis UAB privalumas yra tas, kad ji turi savo kapitalą, savo biudžetą. Kai skelbiamas bankrotas, sudega akcijos, įmonės turtas, buvęs kapitalas, tačiau savo asmeniniais turtais nerizikuoja joks žmogus. Tai svarbu norintiems pradėti savarankišką turtą ir bijantiems, kad bankrotas atims iš žmogaus viską. Tad renkantis sudėtingą ir rizikingą verslo sritį, visada geriau atidaryti tikrą UAB su jos turtu, ir nerizikuoti savo bei šeimos finansiniu saugumu.

Mažoji bendrija

Kitaip vadinama MB, mažoji bendrija yra įmonė, priskiriama mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms. Jai gali priklausyti tik vienas žmogus, tačiau gali būti priimta ir daugiau. Tačiau čia, kitaip nei UAB atveju, būtų jau kitoks rizikavimas dėl biudžeto. Jeigu kas nors nutiktų, būtų skolos ar bylos, atsakomybę savo asmeniniu turtu prisiimtų MB nariai.

Individuali įmonė

Kitaip vadinama IĮ, individuali įmonė priklauso vienam žmogui ir tik vienas žmogus ir dirba joje. Todėl ir visi reikalai tvarkomi jo paties. Aišku, jam patogu samdyti buhalterius, kad padėtų susitvarkyti popierius ir dokumentus, kurių čia, šiuo atveju, būtų tikrai nemažai, bet pabandyti verta.

Įrašo “Skirtingų įmonių tipai” komenatarų: 1

  1. Nesvarbu koks yra įmonės tipas, kiekvienos valdymas turi būti sklandus ir efektyvus. Jei norit, kad įmonė veiktų sklandžiai, privalote optimizuoti jos procesus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *