Kaip išsirinkti tinkamą projektorių?

Nė viena šiuolaikinė įmonė jau seniai neįsivaizduojama be biuro technikos, kuri žymiai palengvina pristatymą ir bet kokio pobūdžio komunikaciją.

Daugelyje įmonių vaizdo pristatymams naudojami projektoriai, kurie iki šiol tebėra geriausias sprendimas norint kokybiškai parodyti didelio formato vaizdą. Kaip ir kita skaitmeninė technika, taip ir projektoriai pastebimai tobulėja ir atsiranda techniškai vis naujesnių modelių (kontrastas, galingumas, skiriamoji geba, 3D ir t.t.).

Vis dėlto tenka pripažinti, kad tinkamiausio projektoriaus modelio pasirinkimas nėra lengvas uždavinys. Reikia turėti mintyje daugybę sąlygų, kad pasirinkta technika tikrai tiktų konkrečiai situacijai.

ProjektoriaiŽemiau esame apibendrinę dalį svarbiausių klausimų, į kuriuos reikėtų atsakyti:

  • Koks turinys bus rodomas? Šiuo atveju svarbiausia yra suprasti, ar projektorius daugiausia bus skirtas verslo informacijai rodyti (pristatymai, kiti MS pritaikymai, daugiausia statinė informacija) ar vis dėlto įrenginys bus skirtas namų kino reikmėms, žaidimams ir pan., kam reikia galingesnio vaizdo apdorojimo.
  • Kokio dydžio bus atstumas nuo žiūrovo iki ekrano. Tai svarbu, nes atstumas iki ekrano tiesiogiai susijęs su numatomo vaizdo dydžiu, o kartu ir su projektoriaus šviesos geba. Skirtingi projektoriai gali rodyti skirtingų dydžių vaizdą esant tam pačiam atstumui nuo projektoriaus iki ekrano;
  • Fono apšvietimas. Svarbi sąlyga, nes fono apšvietimas tiesiogiai susijęs su projektoriaus šviesos geba – projektoriaus galingumu, kurį kiekvieno modelio gamintojas nurodo liumenais. Labai apytikriai galima spėti, kad patalpose, kur fono apšvietimas yra menkas (patalpos yra pritemdytos) užtenka jau 2000 liumenų, tuo tarpu patalpose, kur fono apšvietimas yra ryškesnis, reikėtų numatyti 3500 liumenų ar dar galingesnį įrenginį.
  • Kilnojimas/įrenginio gabaritai. Kažin, ar kas nors norės nuolat kilnoti ir imti į komandiruotes įrenginį, sveriantį daugiau nei 3kg. Todėl svarbu suprasti, ar būtų aktualu reguliarius projektoriaus kilnojimas.
  • Ar bus naudojamas 3D turinys? Renkantis projektorių svarbu ir apmąstyti, ar jis bus naudojamas demonstruojant 3D kūrinius. Jei projektorius bus pritaikytas 3D turiniui demonstruoti, tai būtinai bus nurodyta techninėje specifikacijoje. Be to, reikia nepamiršti, kad 3D vaizdui žiūrėti bus naudojami specialūs akiniai, kurių veikimo principu remdamiesi skirtingi prietaisų gamintojai naudoja skirtingas technologijas. Tai svarbu apgalvoti, nes kiekvienam žmogui erdvinio turinio stebėjimas sukelia skirtingų subjektyvių pojūčių. Todėl jei 3D turinio demonstravimas bus svarbus, rekomenduotina pabandyti kelių gamintojų pasiūlymus, siekiant išsirinkti tinkamiausią.
  • Kokias jungtis informacijos perdavimo priemonėms būtina numatyti? Technologijoms tobulėjant, auga ir jungčių, kuriomis informacijos perdavimo priemonės gali būti sujungtos su projektoriumi, įvairovė. Todėl būtina apsvarstyti, kokių jungčių gali prireikti, taip pat pagalvoti, ar būtų svarbi galimybė projektoriumi turinį demonstruoti iš atmintuko.
  • Eksploatacinės išlaidos. Dažniausiai tai yra vienas iš svarbiausių kriterijų, itin svarbių tais atvejais, kai projektorius naudojamas pakankamai intensyviai. Būtina atsiminti, kad didžiausią dalį projektoriaus eksploatacinių išlaidų sudaro projektoriaus lempa (arba tiksliau jos resursai ir kaina). Projektoriaus lempą, panašiai kaip ir dienos šviesos lemputę, jai atitarnavus, galima pakeisti. Be to, eksploatacinėms išlaidoms sumažinti sudaroma galimybė pakeisti tik pačią lempą – t.y., perdegusi lempa išimama iš korpuso ir į jį įdedama nauja.

Jau 2 metus įmonė „SensusLab“ siūlo patogią ir ekonomišką galimybę projektoriaus lempas įsigyti specializuotoje interneto parduotuvėje (http://www.lampydoprojektora.pl).

Tai galimybė rasti lempą (komplektą: lempą korpuse) arba tik lempą savo projektoriaus modeliui tarp daugiau nei 5000 modelių. Be to, jei reikiamo modelio tuo metu sandėlyje nėra, jį galima užsakyti ir gauti per 10 darbo dienų. Nuo šių metų gegužės projektorių lempas internete galima įsigyti ir Vengrijoje, Ispanijoje bei Anglijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *