Naujas būdas skaičiuoti atlyginimą

Pastaruoju metu jaučiu, kaip keičiasi mano motyvacija dirbti, kadangi darbe sudiegtos naujos verslo valdymo sistemos. Nežinau tiksliai, kiek ir ko yra pakeista, kur dar yra atlikta modernizacija, tačiau galiu pasakyti, jog dabar man reikia ir pačiai vesti tam tikrą darbo apskaitą.

Ką aš skaičiuoju

VerslasŽinoma, kad tie skaičiavimai nėra įmanomi ir be mano pačios pastangų. Visų pirma aš, kaip ir kiekvienas darbuotojas, ateidami turime pasižymėti, kada atėjome. Kadangi visi projektų vadovai, asistentai ir administratoriai daugiausiai darbo nudirbame būtent būdami prie kompiuterio, tai čia verslo valdymo sistemos efektyvumas pasiteisina visu šimtu procentų. Kai tik pradedame dirbti, paspaudžiame mygtukus, kad mūsų darbo laiko apskaitos sistema į tai reaguotų, ir kažkur sukasi skaitliukai. Įdomu dienos pabaigoje pamatyti, kur dingo mūsų laikas. Įdomu, o kartais apmaudu suvokti, jog realiai dirbai ir kažką reikalingo kūrei tik 3 valandas iš 8. Tačiau juk būna visokių dienų. Esame samdomi pagal normalią darbo sutartį darbuotojai, todėl darbas vis tiek yra visada skirtingas, o atlyginimas toks pats. Jeigu būtume laisvai samdomi – tuomet reikėtų atsižvelgti į tai, kas užregistruojama. Kiekvieno mėnesio pabaigoje imami visos įmonės duomenys iš verslo valdymo sistemos, ir sumuojami, lyginami, analizuojami. Tai būna didelis ir svarbus aptarimas, nes jis parodo tam tikrus rodiklius apie mūsų darbo našumą.

Kas motyvuoja

Iš dalies tai ir – tam tikra papildoma motyvacija dirbti, ne tik darbuotojų atlyginimo skaičiavimo sistemos palengvinimas. Juk darbdavys mato, kas dirbo prie kokio projekto daugiausiai, kuris iš jų padarė didžiausią pelną ir t.t. Todėl man iškart norisi apsiimti tuos sunkesnius, tačiau labiau apmokamus darbus, kurių anksčiau vengdavau. Tą patį daro ir visi kiti, nė vienas nebemėto pareigų kaip kamuoliuko vienas kitam. Visi dirba viską iš eilės ir laukia numatyto atlygio. O atlygis, kaip jau minėjau, visada tas pats, tačiau taip pat prisideda priedai prie atlyginimo už tuos konkrečius sudėtingus projektus ir iniciatyvą dirbant su jais. Praėjusį mėnesį aš tikrai neblogai užsidirbau būtent šių projektų dėka. Žinoma, kartais tas nuolatinis darbo laiko žymėjimasis veikia ir kaip spaudimas. Panašiai, kaip tada, kai reikėdavo rašyti dienoraštį, arba pildyti kas dieną, ką suvalgei, kai laikydavaisi dietos. Tai įpareigoja ne tik padaryti realius darbus, bet ir kasdien žaisti su ta programa, skirti jai laiko. Kai kurie darbuotojai išreiškia kaip savotišką protestą, ir programos nenaudoja. Darbdaviams tai, žinoma, nepatinka, tačiau ir patys darbuotojai sau pasispendžia spąstus – negauna papildomų priedų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *