Žolės pjovimas – lyg meditacija

Šiandieniniam miesto gyventojui zoliapjoves burzgimas kartais jau svetimas dalykas. Prie daugiabučio tik ištryptą pievutę matęs žmogus skuba į darbą ir iš jo atgal, ir gyvenime daugiau nieko nemato. Tiems, kas dar turi kažkur sodybas – žolės pjovimas tampa meditacija.

Savaitgaliais dirba kaime ir jaučiasi laimingas

ŽoliapjovėsJaunas vyras sako, kad ir tokie pjūklai https://parkutechnika.lt/elektriniai-pjuklai, ir žoliapjovės naujos – tai tiesiog jo naujas hobis ir geriausia atsipalaidavimo priemonė kartu. Savaitgaliais jis čia dirba ir jaučiasi laimingas. „Kol kas dirbu vienoje mokykloje mokytoju, bet man nelabai patinka, nes turiu tiek daug užkrauta ant galvos popierizmo, kad visas realus darbas su mokiniais nublanksta ir sudaro tik mažą dalį. Savaitgaliais atsigaunu – važiuoju į kaimą ir ten dirbu. Labai gera atsijungti nuo tų visų dalykų, kurie dabartinį žmogų yra taip įkinkę. Žinote, čia net yra žmonių, kurie gyvena išvis už sistemos ribų. Jie net neturi paso, negauna ir išmokų, bet vis tiek kažkaip prasiverčia ir pragyvena. Manau, kad tai kraštutinumas, tačiau kartu ir rezultatas, kur žmogų nuvaro tas visas spaudimas. O aš čia dirbu, ir oro gaunu gero, ir pasportuoju, ir jaučiu, kad realaus kažką nuveikiu“, – sako jis.

Kiti leidžia laisvalaikį atostogaudami kurortuose

Palygindamas, ką veikia jo pažįstami, vyras sako, kad daug kas savaitgaliais tame pačiame mieste arba eina į barą, arba važiuoja į kokius nors SPA centrus, kurortus. Ten gamtos yra irgi ribota dozė, ir ji labiau civilizuota, tačiau visgi galima ir taip leisti laisvalaikį. Tačiau tuomet būni vartotojas, todėl ne toks laimingas kaip tas, kuris kažką naudingo nuveikia.

Greitas žmonių tempas ir miestai atitolino žmogų nuo gamtos

Nesunku pastebėti, kaip žmonės didmiesčiuose yra nutolę nuo gamtos. Nors ir gyvena per 50 metrų nuo upės, bet jos nemato. Iki upės juos dar skiria greitkelis, su didžiausiu išmetamųjų dujų koncentratu mieste. Taip pat keli daugiabučiai, užstojantys visiškai visą vaizdą į gatvę. Be to, po darbo žmonės taip įpratę yra dar mieste kur nors kavinėje su kažkuo susitikti arba eiti į butą ir ten pasėdėti prie kompiuterio.

Kaip jus paveiktų žolės pjovimas

Pagalvokite, jeigu jūs dvi dienas per savaitę pjautumėte žolę? Būtų šilta, šviestų saulė į pakaušį, gamta kvepėtų, jūs pajudėtumėte, ir nieko daug galvoti nereikėtų. Tai – pati geriausia meditacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *